Forum Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Türkiye

Forum TürkiyeHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Birkaç Fıkra Daha................

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Birkaç Fıkra Daha................ Empty
MesajKonu: Birkaç Fıkra Daha................   Birkaç Fıkra Daha................ Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 10:13 am

BİR TANE DAHA
Laz sahilde yürürken bir şişe bulur. Merak edip mantarını çıkarınca birden içinden bir cin çıkar ve :
- Beni kurtardın. Üç dilek hakkın var.
- Cebimde param hiç bitmesin.
Cin parmağını şıklatır. Laz elini cebine atar, para doludur. Bütün parayı çıkarıp tekrar sokar, yine para doludur. Laz ikinci isteğini düşünür :
- Bir şişe rakım olsun ama hiç bitmesin
Cin parmağını şıklatır ve Laz'ın önünde bir şişe rakı belirir. Laz şişeyi açar ve yere döker ama şişeyi doğrultur doğrultmaz yine dolmuştur. Bir daha döker ve şişe yine dolar. Bunun üzerine:
- Bu şişeyi çok sevdim. Bir tane daha istiyorum.

Fosilin yaşı

Bir gün bilim adamları mağarada 1.580 yaşında bir insan fosili bulurlar ve bu fosili dünyanın istihbarat teşkilatlarını denemek amaçlı kullanmaya karar verirler. Önce Japon'ların istihbaratı mağaraya girer ve 15 dakika sonra dışarı çıkarlar ve bu fosilin yaşı 1.400 ila 1.600 arasında derler. Daha sonra Amerika'dan FBI girer ve 12 saat sonra baya bi havalı şekilde çıkarlar. bu fosilin yaşı 1.500 ila 1.600 derler. Daha sonra Rus'ların istihbaratı gelir ve sırf amerikalılara inat içerde 2 gün kalırlar. Daha sonra çıkarlar ve derlerki bu fosilin yaşı yaklaşık olarak 1.500 ila 1.550 arasında derler. Son olarak bizim MİT girer ve aradan bir hafta geçer mağaradan ses yok 1 ay olur ses yok 1.5 ay olur ses yok, dışarıda bir gazeteci topluluğu beklemeye başlar tam içeri girilmesi düşünülürken bizimkilerden biri dışarı çıkar. Yaka paça dağılmış gömleğin yarısı dışarıda... sigarası için bir ateş ister sigarsını yakar o sırada gazeteciler heycanla sorarlar. —İçeride çalışmalar nasıl efendim fosilin yaşını bulabildiniz mi? Bizimki sigaradan bir fırt çeker ve : — Fosilin yaşı tam olarak 1.580 der. Bunu duyan gazeteciler şaşkınıkla sorarlar -Nasıl becerdiniz bunu fosilin yaşını tam olarak tahmin ettiniz derler. Bizimki sigaradan derin bir nefes çeker ve derki —Zor oldu ama "KONUŞTURDUK P****ENGİ"

Sivrisinekler

Temel ve İdris kamp yapmaya karar veriyorlar ve çadırlarını alıp en yakın ormana doğru yola çıkıyorlar… Bütün hazırlıkları yapmışlar. Temel, İdris’e; “Bak İdris, uyku tulumunun fermuarını iyice kapat buradaki sivrisinekler acayip ısırıyor” demiş. İdris; “Tamam uşağıımmm.” diye Temel’i onaylamış. Aradan geçen 10 dakikadan sonra ateş böceklerini gören İdris Temel’e; “Ulllaaa uşağımmm bu sivrisinekler ellerine fener almış bizi arıyorlaarr daaa.” demiş.

Mucit Temel

Temel 1 sene çalismis bir alet yapmis. Alet bir karis sopa ucundada bir jilet ve bir peynir. bunu Ankara'ya götürmüs tescilletmek için. Demisler bu ne Temel anlatmis fare kapani. Fare sopanin üstünden gelecek peyniri yerken boynu kesilecek demis.

Herkes demiski kesmenin olabilmesi için hareket lazim demisler ve Temel gitmis. 1 sene sonra gelmis ayni alet ucunda peynir yok bu nasil çalisir demisler. Fare gelecek peyniri göremeyecek nerden benim peynirim deyip kafasini sallarken boynu kesilecek demiş.

Hangi uçak daha büyük?

Bir Amerikan,bir Rus ve bir Türk pilot kendi aralarında konuşurlarken Amerikalı pilot övünmeye başlamış.
Benim kullandığım uçak 750 kişi ve bir de beyzbol takımı alıyor.
Rus pilot hemen atılmış ve...
-O da bir şeymi? Bizim uçak 800 kişi ayrıca 5 adet futbol takımı alıyor.
Sıra Türk pilot'a gelince arkadaşlar demiş.
-Bizim uçaklar mı daha büyük yoksa sizinkiler mi pek bilemiyorum.Ama geçen Istanbul-Singapur seferini yaparken uçağın orta bölümünden tuhaf sesler geldi.
Hostese,git bir bakıver ne oluyor dedim.
BMW motosklet'e atlayıp gitti.Yarım saat sonra döndü ve 'Bir şey yok efendim her şey normal'dedi
Bunun üzerine yardımcı pilotuma 'kuyruk tarafına bir bakıver.Belki ses oradan geliyordur'dedim.
Ferrariye atlayıp gitti.Bir saat sonra döndü ve 'önemli bir şey yok kaptanım'dedi.
Tuvaletin penceresi açık kalmış.İçeriye bir Boeing 767 girmiş.
Lambanın etrafında dönüp duruyor.

SUDA KALMA YARIŞMASI
Temel, Dursun, Cemal suyun altında en çok kalma yarışması yapıyorlarmış. Dursun 15 dakika, Cemal 10 dakika durmuş çıkmışlar. 10 saat olmuş 20 saat olmuş Temel in cesadi karaya vurmuş.Dha sonra Fadimeye baş sağlığı dilemişler.
- "Üzülme" diye tesellietmek istemişler.Fadime:
- "Önemli değil yarışı kazandı ya önemli olan o...

İMAM OSURURSA
Bir köyün imami ögle namazini köylüye kildiriyor tam secdeye giderken imam osuruyor..
Tabii bunu bütün köylü duyuyor. İmam bu olayi kendine yediremiyor, köyden ayrilma karari aliyor ve köyden ayriliyor. Aradan 15 sene geçiyor, köyünü özlüyor ve geri dönüyor.
Köyün girisinde 18 yaslarinda bir çocukla karsilasiyor :
-"Sen kimlerdensin?", diyor, cocuk söylüyor.
İmam :
-"Peki sen kaç yasindasin?" diye soruyor.
Genç çocuk :
-"Valla pak emin degilim ama imam osurdugunda 3 yasindaymisim"

BU KIŞ ÇOK SOĞUK OLMAK
Beyaz gocmen Kanada'nin ucsuz bucaksiz ormanlarinda bir kulube yapmis, kisa hazirlaniyordu. Tam odun keserken bir kizilderili gecti.
"Hey kizilderili", diye seslendi, "Kis nasil olacak?"
"Soguk" dedi kizilderili ve yoluna devam etti. Yerlilerin doga bilgisine buyuk guven duyan gocmen epey endiselendi ve her ihtimale karsi daha fazla odun kesti.
Aksam kizilderili tekrar gecerken "Hey arkadas", diye beyaz gocmen bir kez daha seslendi. "Kis gercekten cok mu soguk gececek?"
"Cok hem de cok soguk", dedi kizilerili ve yoluna devam etti.
Gocmen artik fena halde korkmustu. Cilginlar gibi odun kesip istifledi. Ertesi sabah kizilderili seslendi, gecerken:
"Bu kis, insan oglunun yasayamayacagi kadar soguk olmak!"
"Nereden biliyorsun?" diye nefes nefese butun gece odun durmadan odun kesip bitkin dusen gocmen sordu.
"Eski bir kizilderili sozu var, beyaz adam cok odun kesmek, kis cok cok soguk olmak"

BAGCIK
Temel ise girmek için sözlü sinava girer.
Çok heyecanlidir ve bir önceki adaya sorar:
-"Ula Ne sorayiler?"
-"Ayakkabi."
Temel'in sirasi gelir, bilsin diye kolay sorarlar:
-"Dört ayaklidir, miyav miyav!.. der."
Temel:
-"Bagcikli midur?"

SAVAS ILANI
Karadeniz'liler bir meseleden ötürü Çin'lilere kizmislar. Bunun içinde, Çin'e Telgraf çekip savas ilan etmisler. Çin'liler Telfrafi alinca önce hayret etmisler. Haritayi açmis arastirmislar Rize'nin yerini bulmuslar. Bakmislar, Rize ve diger Karadeniz sehirleri birer vilayet durumunda. Bu kez Çin'liler savas ilanini kabul eden karsi Telfraflarini çekerler.
Cevabi Telgraf Karadeniz'li yaslilar tarafindan alinir ve tartismak için bir toplanti yapilir. Toplanti uzamis da uzamis. Bu kez disarda heyecanla bekleyen hemsehrimizin biri dayanamamis, girmis toplanti salonuna. Heyecanla bagirarak;
- "Yahu nedir bu kadar toplanti. Yoksa korktunuz mi?"
Toplantiya Baskanlik yapan yasli adam:
-"Ne korkmasi usagum, Seçizyüz milyon Çin'liyi nereye comecoguk oni tusuniyiruk."
https://forumturkiyem.yetkin-forum.com

Birkaç Fıkra Daha................
1 sayfadaki 1 sayfası